![241640714_5015607595119261_8445804414475981753_n](https://larissathal.gr/wp-content/uploads/2021/11/241640714_5015607595119261_8445804414475981753_n-1.jpg)
Στις 8 Σεπτεμβρίου 2021 το τμήμα της Αιμοδοσίας του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας υπό την εποπτεία της γιατρού Βασιλούδη Μαρίας, προέβει σε Εθελοντική Αιμοδοσία στην κεντρική πλατεία της πόλης. Εκεί παρευρέθησαν ο ταμίας του Συλλόγου Θαλασσαιμίας και Δρεπανοκυτταρικής Νόσου Λάρισας κύριος Γούναρης Παναγιώτης αλλά και η Γεν. Γραμματέας του Συλλόγου κυρία Πανταζή Παναγιώτα η οποία στη συνέχεια έδωσε συνέντευξη για τις ελλείψεις αίματος στην εκπομπή “Περίμετρος” της Ερτ 3 με τη Μίνα Μαυρογιάννη.